10 legendarnych modeli motocykli

Piękne, niepowtarzalne, budzące zachwyt od lat. Poniższe modele motocykli stały się przedmiotem pożądania każdego, kto śledzi historię jednośladów.  Przedstawiamy naszym zdaniem najlepszą dziesiątkę.

1.Honda Super Cub

honda super cub

Jednocylindrowy silnik, niskie koszty utrzymania, niezawodność. Dzięki tym cechom ten model Hondy rozprzestrzenił się na wszystkie kontynenty i przez ponad 50 lat produkcji stał się najlepiej sprzedającym motocyklem w historii. Dzięki jego wpływowi na rozwój motoryzacji porównywany jest z Fordem T czy Volkswagenem Beetle.

2. Harley-Davidson XR750

harley davidson

Ten model to najlepszy przykład, że to, co wyjdzie po złożeniu pojazdu może się okazać o wiele lepsze niż suma składających się na niego części. Powstał na początku lat siedemdziesiątych, aby sprostać zmieniającym się regułom wyścigów AMA i na szczęście cieszył oko i ucho nie tylko na torze.

3. Kawasaki Triple

kawasaki triple

Znany i uznany ze względu na stosunek mocy do masy. Nie wszystkim udawało się ujarzmić tą bestię z lat siedemdziesiątych i utrzymać przednie koło przy ziemi przy starcie. Być może właśnie dlatego wielu mówi o nim “Widowmaker”.

4. Harley Davidson Sportster

harley davidson sportser

Obecny na rynku od 1957 roku to najlepiej sprzedający się motocykl na świecie z logo Bar and Shield. Choć powstał jako motocykl wyścigowy to docenili go fani szybszych prędkości na drogach i cieszy się on wśród nich niesłabnącym powodzeniem.

5. Honda Gold Wing

honda goldwing

Trudno uwierzyć, ale początkowo model ten nie miał owiewek ani sakw po bokach. Po dodaniu ich i jeszcze paru udogodnień takich, jak na przykład podgrzewane siedzenia stał się jednym z najbardziej luksusowych jednośladów na świecie. Dzięki swojej pięknej linii jest również jednym z najlepiej rozpoznawalnych motocykli na świecie.

6. Yamaha Vmax

yamaha V MAX

Niestandardowy wygląd i błyskawiczne przyspieszenie tego cruisera zapewniły mu tytuł Motocykla Roku tuż po jego premierze w 1985 roku. I choć sprawiał nieco problemów na zakrętach przeszedł do historii dzięki ogromnym komorom wlotowym oraz potężnemu silnikowi 1.2 l V-four.

7. Kawasaki EX500 (Ninja)

kawasaki ninja

Ekonomiczny w utrzymaniu, ergonomiczny w jeździe był doskonałym wyborem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych kierowców. Przeszedł do legendy ustanawiając sam dla siebie odrębną klasę wyścigową.

8. Suzuki Hayabusa

suzuki hayabusa

Hayabusa z japońskiego to sokół wędrowny- drapieżny ptak osiągający w locie nawet 260 km na godzinę. I taki jest ten motor- aerodynamiczny kształt i potężny silnik zapewniają niesamowitą prędkość potwierdzoną pobiciem rekordu prędkości o 10 mil na godzinę i ustanowieniu go na poziomie 186 mil na godzinę.

9. 1987 Honda CBR600F

honda huriccane

W Stanach bardziej znany pod nazwą Hurricane to pierwszy model Hondy, w którym nadwozie wykonanie jest w pełni z tworzywa sztucznego. Łączył doskonałe osiągi ( 11 000 obrotów na minutę i maksymalna prędkość 220 km na godzinę) z komfortem pasażerów schowanych za przednią szybką.

10. Harley-Davidson ElectraGlide

harley davidson electra glide

Łatwo rozpoznawalny po nawiewce typu Batwing ten motocykl był idealnym wyborem na długie wyprawy. Zapewniał komfort dla dwóch osób, mnóstwo miejsca na bagaże i podróż w niezwykłym stylu. Dziś, po niemal pięćdziesięciu latach nadal jest w produkcji i nadal budzi pożądanie.

Podane modele w wielu przypadkach nadal są dostępne na rynku motocykli używanych, szczególnie na rynku amerykańskim czy japońskim, warto w celu importu skorzystać z firmy pośredniczącej, która zajmie się wszelkimi formalnościami, np. Mankar International, w której znajdą Państwo specjalistów od wszelkiego rodzaju pojazdów konsumenckich.

Powyższe zestawienie to subiektywny wybór jednośladów, które dzięki swoim osiągom, pięknej linii, komfortowi czy niezawodności przeszły do legendy. Większość z nich nie przeszła jednak jeszcze do historii i jest nadal produkowana, dzięki czemu każdy z nas może stać się częścią tej legendy.

Be the first to comment on "10 legendarnych modeli motocykli"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*