Czy warto transportować samochodów zza granicy?

transport samochodów z europy

Transport samochodów odbywa się pomiędzy różnymi krajami. Jest wiele osób, które pragną zakupić konkretny model samochodu danej marki, którego nie ma jeszcze w Polsce. Dealerzy samochodów regularnie sprowadzają samochody do Polski z innych krajów. Transportem zajmują się prywatne firmy. Możemy spotkać się z transportem morskim oraz naziemnym. Czasami mogą wystąpić obie opcje transportu – to zależy od tego, z jakiego kraju sprowadzamy samochód. Transport taki odbywa się w sposób bezpieczny – samochody są zabezpieczane na wielkich tirach, które dowożą nam samochody. Dziś każdy może zamówić samochód wybranej marki i modelu zza granicy – klient prywatny, czy dealer danej marki w Polsce. Samochód zamówiony przez nas jest dostarczany prosto pod nasz dom lub firmę.

Jest to opłacalne?

Ten sposób na sprowadzenie samochodu jest bezpieczny i opłacalny. Oczywiście musimy liczyć się z kosztami usługi, jednak transport danego samochodu jest konieczny, ponieważ auto nieposiadające jeszcze tablic rejestracyjnych musi być dostarczone bezpośrednio pod wskazany adres. Taki transport odbywa się, jeżeli nie mamy możliwości zakupienia danego modelu osobiście. Trzeba na to bowiem poświęcić dużo czasu, którego dziś wszystkim nam brakuje. Poza tym, jest to sposób wygodny. Nie musimy wychodzić z domu, by zakup i transport mógł się odbyć. Bardzo dużo osób decyduje się na zakup samochodu zza granicy przez Internet i na przetransportowanie go do Polski. Transport samochodów zarówno dla dealera, jak i dla prywatnego klienta jest bardzo opłacalny. Dostawy samochodów do salonów zagranicznej marki odbywają się właśnie w ten sposób.

Transport samochodów z USA

transport samochodów z europyAmerykańscy dealerzy również mogą zaoferować nam bezpieczny transport samochodów do Europy. Wiele firm oferuje informowanie nas na bieżąco o postępie przesyłki. Dzięki temu możemy być pewni, że zostanie ona dostarczona w sposób prawidłowy oraz z odpowiednim czasie. Transport z USA może być przede wszystkim morski. Samochody wypływają z danego portu i dopływają do różnych portów w Europie. Później następuje transport naziemny. Gdy wiemy, że transport dopłynął już do danego portu, możemy spodziewać się niedługiego przyjazdu naszego zamówionego samochodu. Transport samochodów z USA wiąże się z bardzo długą odległością oraz z dwoma typami transportu.

Transport  morski

Jest to przewożenie specjalnie zabezpieczonych samochodów przez morza. Jeżeli zamawiamy samochód z USA lub Anglii, transport tego typu jest konieczny. Dealerzy samochodów jednak dbają o to, by transport taki został przeprowadzony w sposób jak najbardziej bezpieczny. Samochody są więc odpowiednio zabezpieczane na dużym samochodzie dostawczym, który następnie wjeżdża na prom. Po dotarciu do portu, samochód dostawczy kieruje się w odpowiednie miejsce. Transport morski jest jak najbardziej bezpieczny ze względu na szerokie możliwości w dzisiejszych czasach. Dlatego też zamawiając samochód z zamorskiego kraju lub z innego kontynentu, nie musimy martwić się o jego bezpieczny transport.