Dlaczego warto wykonać detailing samochodowy? Czym się różni od zwykłego mycia?

serwis ford katowice

Mycie detailingowe od mycia auta w zwykłej myjni samochodowej różni parę kwestii. Przede wszystkim fakt, że do tego pierwszego używa się profesjonalnej chemii pielęgnacyjnej. Szczególną uwagę zwraca się również na precyzję wykonywanych czynności. Maksymalnie zmniejsza się bowiem ryzyko uszkodzeń i porysowania lakieru. Kiedy więc zależy nam na dbałości o szczegóły, bezpieczeństwie i możliwie jak największej jakości wykonywanych usług – warto zainteresować się właśnie takim rozwiązaniem.

Jak wygląda mycie detailingowe?

timecar - Nieautoryzowany serwisMycie ręczne auta metodą detailingową zaczyna się od pokrycia go pianą. Służy to poruszeniu brudu, który w większości spływa pod wysokim ciśnieniem pierwszych strumieni wody. Następnie samochód jest myty tak zwanym systemem na dwa wiadra.

Profesjonalne studio detailingowe w ramach wykonywanych czynności przeprowadzi też dekontaminację lakieru, a więc oczyszczenie jego powierzchni z trwale osadzonych na nim zabrudzeń. Drobinki smoły, soków z drzew czy zanieczyszczeń pochodzenia metalicznego wprost wnikają w lakier powodując, że jego powierzchnia przestaje być gładka. Aczkolwiek tym sposobem można to zmienić. Jednak by zadbać o lakier naszego auta całkowicie, zupełnie kompleksowo, dodatkowo wykonać należy jego odświeżenie lub renowację. Rysy, mazy i inne defekty znikną po mechanicznym spolerowaniu. Dzięki niemu jesteśmy w stanie pozbyć się około 70 procent zarysowań. Renowacja da z kolei efekt usunięcia skaz w 95 procentach. Po takim zabiegu powierzchnie najczęściej zabezpiecza się jednak powłoką kwarcową, która daje ochronę przez kolejne 24 miesiące.  Niezależny Serwis FordTIMECAR działający na terenie Bytomia, a także w mieście Tychy czy Ruda Śląska swoim klientom proponuje coś jeszcze – detailing kół, a konkretnie oczyszczanie ich z zanieczyszczeń powstałych w procesie hamowania. I mimo, że już to daje zaskakujące efekty, powierzchnię na koniec zabezpiecza się jeszcze, tak jak w przypadku lakieru – powłoką kwarcową. Natomiast oczyszczanie i zabezpieczanie powierzchni szklanych, a także detailing wnętrza i komory silnika wraz z praniem tapicerki, to dopełnienie usług serwisu.

Zalety mycia detailingowego

Nieautoryzowany serwis ford

Gdy myjemy samochód samodzielnie bardzo rzadko zastanawiamy się nad składem czy przeznaczeniem detergentów, których używamy. Niejeden z nas do mycia samochodu używa zwykłego płynu do naczyń! Najważniejsze jest to, aby w wiadrze była woda, trochę piany, a brud w miarę możliwości łatwo schodził. A tak naprawdę różne elementy auta wymagają zupełnie odmiennej pielęgnacji. Pielęgnacji profesjonalnymi płynami.
Mycie detailingowe we Wrocławiu to nie tylko rozwiązanie, które posługuje się specjalnymi detergentami. To również rozwiązanie, które pozwoli nam odświeżyć auto kompleksowo, włączając w to usunięcie wielu skaz i zarysowań. Oprócz wyczyszczonego w sposób profesjonalny samochodu, mamy więc auto które zostaje w pewien sposób odnowione. Z całą pewnością porównując pojazd umyty na przydomowym podjeździe z tym wyczyszczonym w studiu detailingowym każdy zauważymy różnicę.

 Car detailing – czy warto?

Zgodnie z powyższym, odpowiedź na to pytanie zdaje się być dość oczywista – z całą pewnością od czasu do czasu warto zafundować naszemu pojazdowi odrobinę luksusu. Specjaliści, których spotkamy w studiu nie tylko zadbają o wyczyszczenie wszystkich jego elementów, ale również  zniwelują powstałe rysy i zabezpieczą lakier przed przyszłymi uszkodzeniami.

Określając natomiast częstotliwość z jaką należy korzystać z usług studia detailingowego pod uwagę należy wziąć indywidualne potrzeby naszego auta oraz to, jakim budżetem na dany moment dysponujemy.

Dane firmy

Lack Protect 

Adres: ul. Monte Cassino 16B, 51-681 Wrocław

Mail: info@lackprotect.pl

Telefon: +48 602 398 326 , +48 789 312 334

www: Lack Protect –  Auto kosmetyka Wrocław