Graffiti jako wyjątkowy sposób na odświeżenie auta i wyróżnienie się na ulicy

graffiti na aucie

Graffiti jest powszechni znaną sztuką uliczną. Najczęściej, polega ona na tworzeniu wielobarwnych, ciekawych napisów na murach i budynkach. Graffiti można spotkać w każdym mieście, niezależnie od jego wielkości. W dzisiejszych czasach jednak, sztuka wciąż nabiera nowego znaczenia. Wciąż pojawiają się nowe kierunki artystyczne lub niektóre z nich są rozwijane. Dzięki temu, rozmaite sposoby na tworzenie sztuki są doceniane. Dziś, graffiti nie kojarzy się już jedynie z ulicami ani z wandalizmem. Za pomocą sprayów można bowiem stworzy obrazy lub wykorzystać je jako naniesienie wzoru na naszą ścianę, stół czy nawet na maskę auta.

Auto, które pomalowane jest w motyw przypominający graffiti, będzie szczególnie popularne. Co ciekawe, wzór taki nie musi się nam od razu kojarzyć z samochodami z gier czy filmów. Jest to pomysłowe podejście wielu właścicieli aut, a celem jest zwrócenie uwagi na firmę oraz jej ofertę.

W jaki sposób malowany jest samochód?

Aby nanieść wybrany wzór na nasz samochód, najczęściej korzystamy z usług profesjonalistów. Wykonanie graffiti jest sztuką i wymaga czasu, doświadczenia oraz odpowiednich farb i sprayów. Oprócz tego, artyści, którzy wykonują profesjonalne graffiti, mają przygotowane miejsce, w którym maluje się różne obiekty.

malunek na aucie

Niektóre projekty wymagają dziesiątek godzin spędzonych przed karoserią samochodu. Efekt tej pracy potrafi być zdumiewający.

Osoba, która specjalizuje się w wykonywaniu graffiti w różnych miejscach i na obiektach, ma za zadanie wybranie odpowiednich farb, szablonów, przygotowanie miejsca, w którym zostanie wykonane graffiti oraz zajęcie się malowaniem.

W zależności od pomysłu firmy lub artysty, można rozmontować czasowo samochód/maskę, by nanieść odpowiednie kolory. Jest to jednak rzadka praktyka – najczęściej wzór nanoszony jest na przednią część lub boczne.

Kiedy warto zdecydować się na taki projekt

Sam pomysł polegający na naniesieniu graffiti na maskę samochodu, jest oryginalnym podejściem. Niewielu jest kierowców, którzy odważyliby się na ten krok. Ozdabiając samochód w ten sposób, zapewniamy sobie uwagę wszystkich innych kierowców i przechodniów.

Graffiti nie jest często spotykanym motywem na samochodach. To dlatego wzór ten cieszy się taką oryginalnością i uznaniem. Ze względu na jego zalety, niektórzy właściciele firm wykorzystują graffiti na autach firmowych do promowania swojej firmy.

Graffiti auto

Nawet proste graffiti na karoserii potrafi całkowicie odmienić wygląd samochodu i nadać mu drugą młodość.

Graffiti na firmowym aucie budzi same pozytywne skojarzenia z daną firmą. Wszyscy znamy poważne reklamy, uważnie dobierane słowa i, czasem wręcz dyplomatyczne podejście do potencjalnego klienta. Obecnie, pomysłowość właścicieli firm pozwala na stosowanie coraz lepszych i kreatywnych rozwiązań, by zdobyć jak największą ilość zainteresowanych. W ten sposób, zapewniamy sobie pozytywny wpływ na wizerunek marki. Praktycznie każdy z nas, kto tylko zobaczy firmowe auto, na którym widnieje świetnie wykonane graffiti, będzie miał pozytywne skojarzenia z daną marką.

Wykorzystanie graffiti na samochodzie nie musi wiązać się jedynie z reklamą. Są również prywatni właściciele aut, których pojazdy są równie ciekawie ozdobione. Warto jednak dodać, że samochód pokryty motywem graffiti, będzie się wyróżniał jedynie wtedy, gdy dzieło zostanie wykonane przez profesjonalistę. Piękne wzory, napisy, odpowiednio dopasowane kolory oraz zastosowanie rozmaitych szablonów, umożliwi nam zaistnienie na ulicy. Każdy właściciel firmy chce jak najlepiej pokazać się ze strony reklamy. Pomalowanie samochodów firmowych sprayem przez artystę, na pewno zagwarantuje nam świetną reklamę i zainteresowanie marką wśród wielu osób.

 

Be the first to comment on "Graffiti jako wyjątkowy sposób na odświeżenie auta i wyróżnienie się na ulicy"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*