Jaki sprzęt jest potrzebny do polerowania karoserii samochodu

aplikator

Atrakcyjny wygląd karoserii może wpłynąć na wartość samochodu, zwłaszcza w przypadku przygotowaniu go do sprzedaży. Jak prawidłowo wypolerować samochód?

Polerowanie lakieru samochodu jest jedną z najczęściej wykonywanych czynności przez kierowców. Dbanie o nasz pojazd wymaga od nas zastosowania odpowiednich, najwyższej jakości produktów. Dodatkowo musimy poświęcić dużą ilość czasu, by sprawić, żeby nasz samochód wyglądał jak nowy. Wypolerowanie karoserii samochodu pozwoli nadać połysk lakierowi. W tym artykule skupiamy się na sprzęcie, jaki jest potrzebny do tego, by we właściwy sposób wypolerować karoserię.

Proces polerowania korekty lakieru jest powszechnie uznawany za dość trudny i wymagający. Kierowcy często oddają swoje samochody do serwisów, by specjaliści zajęli się czynnością lakierowania. Nadawanie połysku karoserii nie jest jednak aż tak trudne. Owszem, należy poświęcić dużo czasu, by uzyskać pożądany efekt, jednak czynność ta może zostać wykonana przez każdego z nas. Musimy jedynie postępować zgodnie z instrukcją oraz zaopatrzyć się w najwyższej jakości sprzęty, które dziś są łatwo dostępne.

Maszyna polerska

Polerki samochodowe pozwalają odpowiednio wypolerować i nabłyszczyć karoserię. Maszynowe polerowanie do korekty lakieru jest dzisiaj coraz bardziej popularnym sposobem na poprawę wyglądu naszej karoserii. Dobra maszyna polerska może zagwarantować nawet lustrzany efekt na lakierze. Polerki sprawdzają się zarówno w przypadku twardych, jak i miękkich lakierów. Bez problemu można je stosować razem z woskiem, pastą lub płynem.

Maszyny polerskie pochodzące od sprawdzonych producentów, pozwolą nam na dokładne oraz delikatne polerowanie nawierzchni karoserii. Samodzielne polerowanie lakieru jest czasochłonne i wymaga precyzji. Wykorzystanie dobrej maszyny polerskiej pozwoli nam uniknąć powstawania przebarwień. Lakier może stawać się jaśniejszy w niektórych miejscach, jeśli za mocno, zbyt długo i intensywnie będziemy polerować karoserię w jednym miejscu. Polerki, które cieszą się dobrymi opiniami, to polerki rotacyjne lub orbitalne. Specyfika ich pracy polega na dostosowaniu się – oznacza to, że tego typu maszyny polerskie sam regulują nasz nacisk podczas polerowania i przeprowadzaniu korekty lakieru.

Polerowanie lakieru

Samochód zazwyczaj pokryty jest kilkoma warstwami lakieru. Wierzchnia warstwa często jest bezbarwna i pełni funkcję ochronną. To od niej zaczynamy polerowanie. Zaczynając, należy wykorzystać twarde pady polerskie oraz mocno ścierne pasty. Dzięki nim pozbędziemy się głębokich, widocznych rys, jakie powstają na wierzchniej warstwie lakieru.

W drugim etapie polerowania karoserii należy użyć średnio ściernych padów polerskich oraz dopasowaną do nich pastę.

Kończąc, należy wypolerować auto jeszcze raz, tym razem stosując pastę wykończeniową (final finish) oraz miękką, nabłyszczającą gąbkę polerską. Niektórzy pomijają tę czynność, jednak to naraża karoserię na powstawanie tzw. hologramów.

Korekta lakieru jest procesem zapewniającym trwałe efekty, które utrzymują się nawet do kilku lat. O samochód należy jednak odpowiednio dbać, by przez ten czas na karoserii nie powstawały rysy i przebarwienia.

wypolerowany samochód

Zainwestuj w produkty zaufanej firmy

Dobrej jakości, markowe detergenty oraz sprzęty do polerowania lakieru oferuje firma Farecla. Dodatkowo oferta firmy obejmuje sprzęty takie jak pady czy gąbki polerskie. Farecla jest producentem wysokiej jakości produkty do polerowania lakieru. Chemię do dbania o karoserię możemy kupować już od 50 lat. Przez kilka dekad działania, firma udoskonaliła swoje produkty uważnie obserwując zmieniające się potrzeby rynku. Dzięki temu każdy kierowca ma dostęp do wysokiej jakości produktów. Obecnie, każdy z nas ma możliwość przeprowadzić proces polerowania lakieru we własnym garażu. Postępowanie według powyżej opisanych zasad zagwarantuje nam pożądany efekt.

Kupując dobrej jakości, markowe produkty, możemy uzyskać taki sam efekt jak ten, który gwarantuje nam firma usługowa. Dzięki samodzielnej pracy możemy sporo zaoszczędzić. Warto o tym pamiętać, ponieważ dbanie o karoserię wiąże się z niejednokrotnym polerowaniem. Aby utrzymać nasz samochód w dobrym stanie, musimy regularnie polerować karoserię.