Myjnia parowa – ekologiczne czyszczenie samochodów

myjnia parowa

Zastanawiasz się jak w prosty sposób pozbyć się brudu z samochodu, tapicerki, ścian, elewacji, ogrodzenia lub innej wybranej przez siebie powierzchni? Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku będzie mycie za pomocą pary. Ta metoda czyszczenia i odświeżania jest stosunkowo niedroga i niezwykle skuteczna. Polega ona na tym, że generowana w bojlerze para wodna jest wystrzeliwana z pistoletu na wybrana powierzchnię usuwając przy tym wszelkie zanieczyszczenia, brud i błoto. Oczyszczony w ten sposób obiekt wystarczy następnie przetrzeć ściereczką z mikrofibry, co pozwoli w bezproblemowy sposób pozbyć się resztek wilgoci i zapobiegnie powstawaniu nieestetycznych zacieków, dzięki czemu oczyszczona powierzchnia będzie prezentować się nienagannie.

Myjnia parowa doskonale sprawdza się do czyszczenia trudnodostępnych miejsc oraz różnych zakamarków, z których nie jesteśmy w stanie pozbyć się brudu za pomocą tradycyjnych metod. Para wodna ma świetne właściwości penetrujące – pozwala pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń nawet z głębokich szczelin – myjka parowa jest niezwykle skuteczna i uniwersalna. Dodatkowo mycie za pomocą pary wodnej jest wyjątkowo ekonomiczne – jeśli postanowimy wyczyścić za jej pomocą samochód zużyjemy tylko około 3 litry wody (tradycyjne czyszczenie samochodu pochłania około 100 litrów wody). Myjka parowa jest zatem przyjazna dla środowiska, sam sprawdź propozycje firmy tutaj.

Zalety czyszczenia w myjni parowej

Jednym z głównych atutów myjki parowej jest także to, iż jest ona niezwykle bezpieczna – nie przyczynia się do powstawania zarysowań czyszczonej powierzchni ani nie naraża jej na szok termiczny. Mycie parowe to pewnego rodzaju SPA dla czyszczonych obiektów, a zwłaszcza dla samochodów. Strumień pary jest o wiele delikatniejszy od wysokociśnieniowego strumienia wody. Badania pokazują także, że mycie parowe zdecydowanie spowalnia procesy korozyjne w zimie i powstrzymuje powstawanie rdzy na pojazdach aż na kilka lat – pojazd przez długi czas pozostanie w świetnej kondycji. Dodatkowo ta technika mycia gwarantuje, że auto po czyszczeniu pozostanie czyste – nie zamarznie podczas niskich temperatur. Warto także pamiętać, że mycie parowe skutkuje także lepszym efektem wizualnej czyszczonej powierzchni. Myjka parowa nie pozostawia zacieków ani smug, tak jak robi to tradycyjna metoda czyszczenia za pomocą wody.

Jak się myje parą?

myjnia parowaNa czym polega fenomen myjki parowej? Ciśnienie powoduje, że pozbywamy się wszelkich zanieczyszczeń z wybranego przez nas miejsca. Wystrzeliwana para przekazuje jon dodatni czyszczonej powierzchni oraz brudowi – powoduje to, że obiekty odpychają się, dzięki czemu zanieczyszczenia bez problemu odchodzą od wybranego przez nas obiektu. Przekazanie ładunku statycznego sprawia, że możemy pozbyć się brudu bez konieczności tarcia, co powoduje, że czyszczona powierzchnia nie jest narażona na zarysowania ani zbyt duży nacisk. Mycie parowe jest bardzo delikatną metodą – ciśnienie pary jest nieodczuwalne. Do ostatecznego wyczyszczenia obiektu można użyć ściereczkę z mikrofibry, dzięki której usuniemy resztki wilgoci i brudu oraz dodatkowo wypolerujemy wybraną powierzchnię.

Metoda czyszczenia za pomocą pary jest uniwersalna i doskonale sprawdza się w różnych warunkach pogodowych. Z powodzeniem można ją zastosować do czyszczenia samochodu w trakcie trwania upałów lub mrozów, gdyż temperatura przekazywana jest stopniowo i nie ma zagrożenia powstania szoku termicznego, tak jak w przypadku tradycyjnego mycia.