Niezbędne narzędzia do wrappingu w profesjonalnym warsztacie

Akcesoria do car wrappingu

Car wrapping to sztuka oklejania samochodów w celu nadania im niepowtarzalnego charakteru lub po prostu zmiany ich kolorów. To proces, który wymaga ogromnej precyzji i skupienia od osoby, która go przeprowadza. Wymaga również umiejętności oraz posiadania odpowiedniego sprzętu. Jakie narzędzia są absolutnie niezbędne w każdym profesjonalnym warsztacie, który oferuje wrapping?

Dlaczego warto oklejać samochód

Wrapping w motoryzacji wielu osobom kojarzy się jednoznacznie z ozdobami widocznymi na karoserii w postaci różnych naklejek i emblematów. Mogą być to loga znanych marek, motywy florystyczne lub zwierzęce, kojarzące się z żywiołami i wiele, wiele innych dekoracji. Przyciągają one uwagę i nadają wyjątkowego charakteru pojazdowi, na którym się znajdują. Jednak wrapping odnosi się nie tylko do tego typu detali naklejanych z ogromną precyzją na lakier samochodowy.

Dzięki naklejeniu specjalnej folii można w szybki i bardzo skuteczny sposób zmienić kolor całego auta. Folie do wrappingu mogą być matowe, lakierowane lub metalizowane. Dostępne są w naprawdę wielu odcieniach, co umożliwia bezproblemowe znalezienie idealnej barwy, dopasowanej do charakteru, stylu i indywidualnych oczekiwań właściciela samochodu. Naklejanie kolorowej folii na karoserię auta w wykonaniu przez profesjonalistę jest naprawdę szybkie i bardzo dokładne.

Na rynku dostępne są również folie do car wrappingu, które nie posiadają żadnej barwy, lecz są zupełnie przezroczyste. Ich naklejenie nie pełni funkcji ozdobnej, tylko ochronną. Taka dodatkowa warstwa skutecznie chroni karoserię przed różnego rodzaju zarysowaniami i innymi drobnymi uszkodzeniami, które mogą pojawić się na pojeździe wskutek jego intensywnego użytkowania. To także zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi, solą ochronną stosowaną zimą na drogach, a także szkodliwym działaniem środków czyszczących. Zmiana folii jest bardzo łatwa i możliwa w każdym momencie i to bez uszkodzenia oryginalnej karoserii.

Narzędzia do car wrappingu

Co jest niezbędne do profesjonalnego wrappingu?

W profesjonalnym warsztacie do wrappingu musi panować odpowiednia temperatura, najlepiej w przedziale 21-23 stopnie Celsjusza. Muszą tam znajdować się również odpowiednie narzędzia, które ułatwią nakładanie wybranej przez klienta folii. Wśród nich znajdują się między innymi środki do oczyszczania, odtłuszczania i dokładnego osuszania karoserii. Dopiero tak przygotowane auto może zostać poddane oklejaniu. W przeciwnym razie istnieje duże ryzyko odejścia folii od powierzchni karoserii.

Do nakładania nowego koloru lub ozdobnych naklejek niezbędna jest rakla, która powinna być sztywna i wyposażona w filc zapobiegający uszkodzeniom folii. Potrzebna jest również opalarka zapewniająca odpowiednią temperaturę na całej powierzchni oraz pozwala na ogrzanie folii do 100 stopni Celsjusza. W profesjonalnym warsztacie nie może również zabraknąć noża do folii, który umożliwi precyzyjne docięcie materiału i dopasowanie go do kształtu auta. Tak przygotowany warsztat będzie miejscem, w którym niejeden pojazd zyska zupełnie nowe oblicze. Wszystko dzięki precyzyjnemu naklejeniu barwnej folii, która dodatkowo zabezpieczy karoserię przed uszkodzeniami.

Wrapping tylko w profesjonalnych warsztatach

Oklejanie pojazdów specjalnie przeznaczoną do tego folią wymaga dużego skupienia, precyzji oraz przede wszystkim wprawy i odpowiednich narzędzi do tego. Na szczęście obecnie istnieje wiele specjalistycznych warsztatów, które oferują tego typu usługi.