Pomoc dla pechowych kierowców

Telefon na czarną godzinę

Nawet najnowszy samochód może się zepsuć i przysporzyć właścicielom nie lada problemów na drodze, gdzie żaden inny kierowca się nie zatrzymuje. Oczywiście, czym starszy model, tym większe ryzyko, że będzie nam płatał figle w najmniej odpowiednich momentach, kiedy będziemy się śpieszyć do pracy, ktoś będzie oczekiwał naszego przybycia, a dziecko siedzące z tyłu zacznie głośno płakać. Wizja jak z koszmaru, a jednak całkiem możliwa do przeżycia. Czy w takim razie musimy poddać się zrządzeniu losu i biernie oczekiwać aż drogowe nieszczęście w postaci zepsutego samochodu dotknie i nas? Na szczęście nie! Pamiętajmy, że wiele zależy od nas samych i laweta nie zawsze będzie potrzeba, bowiem dzięki swojej czujności będziemy mogli zdać się na zapobiegawcze środki zaradcze. Na pewno są one lepsze, nie nabawią nas sytuacji stresowych i szybko wejdą nam w nawyk. W końcu troska o własne auto może się nim stać!

Jak zatem sprawdzać, iż z naszym samochodem wszystko jest dobrze? Po pierwsze ostudźmy swój zapał i zawsze na pierwszym miejscu miejmy uwagi pochodzące od mechanika, bowiem on sam może nas poinformować o czymś, na co nie wpadlibyśmy, dlatego jego rady uważajmy za dobre znaki drogowe stojące na drodze naszej przygody z posiadaniem samochodu. Rad tych nie można ruszyć, bowiem zawsze są przydatne. Po drugie nie zapominajmy o tym, że samochody wymagają kontroli i co jakiś czas bezwzględnie należy ją przeprowadzać. Ponadto sami możemy zacząć bacznie obserwować to, jak zachowuje się nasze auto i jak wygląda. Pomoc drogowa oczywiście i tak czasem będzie nam potrzebna, jednak zapobiegawczość zawsze w cenie.

Bądź czujny

Jak zatem obserwować swój samochód? Przede wszystkim z zewnątrz. Takie zepsute elementy jak koła, w których brak powietrze czy zacinające się wycieraczki są łatwe do wyłapania. Oczywiście same niesprawne wycieraczki nie sprawią, że przyda nam się holowanie, ale do sprawy dbania o samochód trzeba podejść holistycznie. Jeśli zauważymy, że podczas jazdy nasz samochód niebezpiecznie skręca w prawo lub w lewo mimo nie wykonywania manewrów kierownicą, to od razu winniśmy się zatrzymać, gdyż coś jest nie tak. To samo dotyczy sytuacji, w której jakieś dziwne dźwięki wydobywają się ze środka. Na pewno nie wróżą one niczego dobrego, dlatego zachowajmy spokój i dopiero wtedy zwracajmy się po pomoc z zewnątrz.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie tutaj czyli na stronie serwisu aut.