Skórzana tapicerka – prestiż czy wygoda?

skórzane fotele

Skórzane tapicerki są zazwyczaj spotykane w wyposażeniu luksusowych samochodów. Jednak czy samo społeczne postrzeganie wyposażenia jako ekskluzywne czy zalety skórzanych tapicerek przekonują konsumentów do ich nabywania?
Niewątpliwą zaletą tego typu tapicerki jest łatwość usuwania zabrudzeń. Będzie ona pod tym względem lepsza od innego rodzaju tapicerek, niemniej jednak jej jasne odpowiedniki trudniej utrzymać w czystości niż te w ciemnej kolorystyce.
By jakikolwiek materiał na długo zachował swój wygląd należy odpowiednio o niego zadbać. Skórzana tapicerka cechuje się potrzebą odpowiedniego nawilżania, bez którego może ona szybko popękać. Dodatkowo trzeba pamiętać, że niektóre środki czyszczące mogą doprowadzić do przesuszenia skóry. Jednak kiedy znajdziemy odpowiednią firmę, która zajmie się naszym samochodem nie będziemy musieli sami zastanawiać się nad wyborem środków czyszczących właściwych dla naszej tapicerki.

skórzane fotele

Czy taka idealna?

Jadąc samochodem ze skórzaną tapicerką można szczycić się wizerunkiem osoby, której finansowo dobrze się powodzi, ale również narazić się na zniewagę coraz większej ilości osób świadomych produkcji tego tworzywa. Naturalna skóra pochodzenia zwierzęcego to obecnie coraz częściej poruszany temat w celu zaprzestania pozyskiwania tego materiału. Jednak zdecydować jeszcze można się na jego sztuczny odpowiednik.
Można by zastanawiać się co jeszcze poza prestiżem i łatwością usuwania zabrudzeń przekonuje właścicieli do zakupu samochodu ze skórzaną tapicerką. Niewątpliwie posiada ona sporo wad. Przede wszystkim jest to drogocenny materiał. Dodatkowo latem nagrzewa się do bardzo wysokiej temperatury, doprowadzając do możliwości poparzenia. Za to zimą osiąga temperaturę wyjątkowo niską. Takie warunki zdecydowanie nie sprzyjają komfortowi jazdy.

Pytanie czy konsumenci stawiają na pierwszym planie wygodę i oszczędność czy też ważniejsze staje się dla nich wyższe poczucie własnej wartości i cieszące oczy luksusowe wnętrze samochodu?

Be the first to comment on "Skórzana tapicerka – prestiż czy wygoda?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*