Skup samochodów – czy jest atrakcyjniejszy niż salon?

Handel samochodami – skup aut

Jeśli nie jesteś w pośpiechu, aby zakupić samochód, koniec roku modelowego to doskonała okazja, aby zdobyć coś ciekawego dla siebie. Ustalenie, kiedy jest to dla konkretnego samochodu może być trudne, ale jeśli diler ma przez dwa lata nowe pojazdy z jednej partii (powiedzmy, 2014 oraz 2015), są szanse, że będą tańsze. Ostatni tydzień roku to kolejny dobry czas na zakup. Znajdziesz wiele promocji i zachęt ze strony producenta, który zaoferuje Ci nówki w cenie nawet 20% niższej – to jest warte uwagi..

Sprzedaż samochodów w skupie aut

Jeśli rozglądasz się w celu uzyskania informacji na temat samochodu, lub chcesz porozmawiać o umowie, ale nie jesteś jeszcze gotowy do zakupu, po południu w dni powszednie jest doskonałym czas, aby odwiedzić salony samochodowe. Otrzymasz więcej uwagi, aniżeli np. w weekend, kiedy jest tam dużo osób. Nie bój się słuchać sugestii dealerskich. I nie mówię tu o przynętach czy trickach marketingowych, ale gros sprzedawców oferuje naprawdę dobre alternatywy. Kiedy sprzedawane są samochody, to często ludzie przychodzą szukając konkretnego modelu ze względu na jego niską cenę (na naklejce czy wywieszce). Ludzie często decydują się na samochody, których wcale nie chcieli kupić, ale promocja im się spodobała i w ich guście była naprawdę skuteczna.

Ile dostaniesz za samochód?

Jeśli już wybrałeś samochód z internetowego spisu ASO i ustaliłeś możliwie największą cenę, przygotuj jak najwięcej dokumentów transakcji, które możesz uzyskać telefonicznie. W wielu przypadkach, możesz być tak, że z salonu będziesz korzystać mniej niż godzinę, jeśli rozpocząłeś proces podejmowania transakcji online i przez telefon. Dlaczego warto siedzieć w salonie, skoro można go uniknąć?

Handel samochodami – skup aut

Test napędów jest nadal ważnym elementem zakupu samochodu. Weź ze sobą ludzi, którzy będą regularnie jeździć w samochodzie z tobą, jeśli to możliwe. Pomogą Ci wypróbować wszystkie miejsca. Lepiej dowiedzieć się, czy nastoletni syn nie mieści się na tylnym siedzeniu przed zakupem samochodu, a nie po. Kiedy starasz się wynegocjować niższą cenę sprzedaży, daj dilerowi powód do ulgowych cen. Jeśli będziesz komunikować się z działem obsługi, warto coś o tym wspomnieć. Jeśli będziesz przyprowadzać ze sobą znajomych, należy powiedzieć dilerowi, że tak będzie. Jeśli jesteś z kimś prawdopodobnie dilerzy dadzą Ci doskonały przegląd abyś chciał kupić samochód właśnie od nich w przyszłości lub w ten sam dzień. Sprawdź swoje stawki ubezpieczenia na samochód, którego szukasz przed zakupem. Jest to jeden z tych elementów, który ludzie często zapominają zrobić, gdy zakupują samochód, a może to być dla nich drażliwy temat. Oto przykład: „Pracowałem z mamą, która wynajęła sedan V6, chce podzielić się nim ze swoim nastoletnim synem. Nie otrzymała ceny ubezpieczenia przed czasem, a kiedy zadzwoniła, aby dodać do swojego samochodu polisy ubezpieczeniowej jeszcze jedną osobę kilka dni później, była zaskoczona, jak wiele to będzie kosztować. (Nastolatek oraz V6 równa się wyższej sumie ubezpieczenia.) Chciała wrócić do starego samochodu, ale było już za późno. Podobnie jak w przypadku „braku” możliwości samochodu, nie ma klauzuli w umowie sprzedaży, która pozwala wrócić do samochodu, ponieważ ubezpieczenie kosztuje więcej niż się spodziewano.”

Jakich samochodów szukać?

Upewnij się, że naprawdę lubisz kupowany samochód i że tak naprawdę spełnia Twoje oczekiwania. Brzmi to tak oczywiście, ale trzeba to sprawdzić. Zobaczcie tylko, ile jedno i dwu-letnich używanych samochodów znajduje się na drogach. Większość z nich pochodzi z szybkiej sprzedaży od osób, którzy właśnie kupili zły samochód. Zastanów się dokładnie i dokonać właściwego wyboru. Przy podejmowaniu decyzji, gdzie kupić, przeczytaj opinie online, które pomogą Ci wybrać salon lub inne miejsce z autami. Oprócz sprawdzania ich oceny, sprawdź, czy w salonie otrzymasz bezpłatne profity, takie jak wymiana oleju lub darmowe myjnie samochodowe. Jeśli potrzebujesz rozszerzonej prezentacji, poproś o to. Z jednym z klientów jednego z salonów pojechano nad stromy stok będący jego codziennym dojazdem. To było 30 kilometrów od dealera, ale dlatego, że to było bardzo ważne, aby przetestować maszynę – czterocylindrowy SUV – wspięto się na wzgórze, aby sprawdzić, czy samochód podoła podstawowej w guście klienta rzeczy. Samochód będzie dobry kiedy sprzedawca zrozumie Twoje potrzeby i pozwali przetestować samochód odpowiednio.