Sprawdzamy, dlaczego Mini Cooper jest tak popularny

wynajem samochodów Wrocław

W 2012 roku zanotował sprzedaż aż 301 526 samochodów. Odkąd w 2001 roku koncern BMW przejął markę Mini i zaczął produkcję niedużych samochodów, świat oszalał na ich punkcie. Są niewielkie, na pierwszy rzut oka dość brzydkiej, jednak przy bliższym poznaniu zdecydowanie zyskują. Choć nie wszystkie modele nadają się na autostrady, to po mieście i na innych trasach sprawdzają się świetnie.

Wyjątkowe mini auto

Być może sekret jego popularności leży w nietypowym wyglądzie. Mini przypomina nieco starsze samochody, bo stylistyką nawiązuje do swojego pierwowzoru z 1961, zaprojektowanego przez projektanta i budowniczego bolidów F1, Johna Coopera, oraz do samochodów MINI produkowanych od 1959 roku do czasu sprzedania spółki. Brytyjska marka BMC została sprzedana niemieckiemu koncernowi na początku XXI wieku. Obecnie Mini Cooper z charakterystycznym białym dachem jest jednym z lepiej rozpoznawanych samochodów, bardzo popularnym także w Polsce.

Samochody, choć teoretycznie z nieco niższego segmentu, bo sprzedawane są jako małe samochody miejskie (klasy B), ceny ma całkiem wysokie. Jest to jednak zasługa całkiem bogatego wnętrza. Jeśli chodzi o moc i parametry techniczne, to przeważają modele o mocy 90 KM, względnie do 115KM. Wyjątkiem jest  model Mini Cooper S i Mini Cooper S Automatic, które mają moc do 170 KM.wynajem samochodów Wrocław

Wynajem samochodu typu Mini

Generalnie modele te nie palą zbyt wiele – w cyklu mieszanym Mini One D pali zaledwie 4,8/100 przy pojemności silnika 1,3. Mini Cooper pali około siedmiu litrów, natomiast wspomniane modele S ok. 8-9 litrów na sto kilometrów. Jak na samochód miejski trzeba przyznać, że zwłaszcza te pierwsze parametry są zachęcające.

Jeśli nadal nie czujecie się przekonani wybierzcie się na jazdę próbną. Warto wypożyczyć taki samochód, by spróbować przez kilka dni, jak się nim jeździ. Wypożyczalnia samochodów EliteRent Wrocław oferuje możliwość wynajmu modeli Mini Cooper oraz Mini Countryman. Ten pierwszy z pojemnością silnika 1.6 pali średnio 6.7 na sto. Ma pięcioro drzwi i klimatyzację.